Przedłużanie włosów – jaką metodę wybrać?

Długie i gęste włosy to dla wielu pań ważny atrybut kobiecości. Niestety zapuszczanie włosów to proces długotrwały, a dodatkowo natura nie zawsze jest szczodra jednakowo dla wszystkich – czasem włosy po prostu nie chcą przekroczyć pewnej granicy długości. Rozwiązaniem mogą być zabiegi przedłużania włosów, dzięki którym można cieszyć się wspaniałą fryzurą, pomijając niełatwy etap ich zapuszczania lub bez konieczności poddawania się zabiegom klinicznym. Profesjonalne salony oferują zabiegi przedłużania włosów różnymi metodami – jaką metodę wybrać, by uzyskać najbardziej satysfakcjonujący rezultat?

Na czym polega zabieg przedłużania włosów?

Przedłużanie włosów jest zabiegiem bezinwazyjnym i zupełnie bezbolesnym. Kosmyki doczepiane są do włosów naturalnych – sposób ich doczepiania zależy od tego, jaką metodą przeprowadzany jest zabieg. Długość włosów po zabiegu zależna jest od wielu czynników m.in. od długości i kondycji fryzury wyjściowej. Efekt przedłużania jest natychmiastowy, i w zależności od wybranej techniki zabiegu, utrzymuje się zazwyczaj od kilku tygodni o kilku miesięcy.

Metody przedłużania włosów

Istnieje wiele technik przedłużania włosów, z których bez problemu można wybrać najbardziej dopasowaną do potrzeb i oczekiwań osoby poddającej się zabiegowi. Przedłużanie laserowe, keratynowe, na mikroringi, metodą taśmową lub warkoczykową i bardziej zaawansowane metody, takie jak Infralight, LASER EXTEND, systemy integracyjne (Integration Skin i Micro Skin) czy przedłużanie za pomocą ultradźwięków PREMIUM – to tylko niektóre z dostępnych opcji. Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, jaką metodę wybrać i jaka sprawdzi się najlepiej. Zależy to od wielu czynników, m.in. od tego, jakiego rezultatu oczekujemy, od kondycji włosów, dotychczasowej fryzury oraz od tego, jak długo ma się utrzymywać efekt. Pamiętajmy, że w specjalistycznym salonie stylista na pewno doradzi odpowiedni dla nas sposób. Na koniec warto podkreślić, że bez względu na to, jaką metodą zostanie wykonane przedłużanie włosów, efekt zabiegu przeprowadzonego przez doświadczonego stylistę fryzur będzie imponujący, ale jednocześnie bardzo naturalny.