Mezoterapia igłowa skóry głowy polega na wstrzykiwaniu bezpośrednio w skórę głowy niewielkich dawek substancji leczniczych (odpowiednio dobranych do potrzeb pacjenta witamin, substancji odżywczych, leków przeciwzapalnych). Substancje te działają odżywiająco, stymulują wzrost włosów, jednocześnie hamując ich wypadanie. Zabiegi mezoterapii cieszą się coraz większą popularnością, co nie powinno dziwić, ponieważ terapia przynosi świetne rezultaty. Mezoterapia to propozycja nie tylko dla osób, które chcą odmłodzić fryzurą i sprawić, by włosy były gęstsze i mocniejsze. Wskazaniem do zabiegów są również niektóre schorzenia, np. zapalenie skóry głowy czy łysienie androgenowe.
Jak wygląda zabieg?
Mezoterapia igłowa skóry głowy jest mało inwazyjna, zupełnie bezpieczna i raczej mała bolesna, jednak dla większego komfortu pacjenta można zastosować znieczulenie miejscowe. Zabieg wykonany przez specjalistę w tej dziedzinie nie powinien wywołać żadnych negatywnych efektów ubocznych. Mikronakłucia wykonywane są strzykawką z bardzo cienką igłą lub za pomocą specjalnego rollera, który wyposażony jest w ok. 300 – 600 mikroigieł, co ok. 0,5 – 1,5 cm. Skórę głowy nakłuwa się do głębokości pozwalającej dotrzeć pod naskórek (ok. 1,5 mm). Po zabiegu wykonuje się masaż, dzięki któremu możliwe jest równomierne rozprowadzenie wstrzykiwanych substancji.
Mezoterapia – dlaczego warto?
Mezoterapia pozwala na osiągnięcie szybkich efektów bez konieczności poddawania się kosztownym zabiegom chirurgicznym. Zabiegi są nieinwazyjne i bezpieczne dla pacjenta. Mikronakłucia nie powodują stałego uszkodzenia skóry i goją się bardzo szybko (w zależności od zastosowanego preparatu – od kilku do kilkudziesięciu godzin). Wstrzykując specjalne preparaty, nie tylko wprowadzamy bezpośrednio w skórę głowy substancje o działaniu odżywiającym i działającym na włosy od środka, ale również pobudzamy organizm do wytwarzania kolagenu. Zabiegi przeznaczone są dla wszystkich osób – niezależnie od tego, z jakim problemem, związanym ze skórą lub włosami, muszą się borykać. Mezoterapia przynosi efekty także przy łysieniu androgenowym czy łojotokowym zapaleniu skóry.